Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
Promujemy ideę uczenia się#przez całe życie oraz kształcenia#społeczeństwa wiedzy
PIFS
 
 
06.10.2017

 Prowadzący:

Dr Kamila Pawłowska – trener i ekspert IBE

Andrzej Lech – PIFS

Sesja rozpoczęła się od krótkiej sondy wśród uczestników. Okazało się, że większość uczestników nie posiada nawet elementarnej wiedzy na temat ZSK i oczekuje podstawowych informacji na ten temat. Prowadzący postanowili zatem dostosować się do tych oczekiwań i stąd zmianie uległ nieco zakres wykorzystania udostępnionej poniżej prezentacji. Dr Pawłowska omówiła główne cele i założenia ZSK, a także aktualny stan wdrażania systemu w Polsce. Zaprezentowała aktywności IBE (w tym seminaria i konferencje dla zainteresowanych) i bogaty zestaw poradników oraz materiałów pomocniczych dostępnych na portalu ZSK (link poniżej).

Ograniczony czas sesji nie pozwolił na omówienie i szerszą dyskusje dotyczącą znaczenia ZSK dla poszczególnych firm sektora usług rozwojowych i zróżnicowanych ról, w jakich mogą one współtworzyć ZSK i czerpać z tego korzyści biznesowe. Andrzej Lech przypomniał jedynie aktywną rolę PIFS w procesie tworzenia założeń i wdrażania systemu, stanowisko Izby w niektórych kwestiach i znaczenie zakończonego niedawno projektu Sektorowej Ramy Kwalifikacji Usług Rozwojowych (link poniżej). Zachęcił także do poszukiwania przez podmioty zrzeszone w PIFS swojej aktywnej pozycji w systemie, w czym pomocny może się okazać krótki poradnik dla firm sektora usług rozwojowych (link poniżej). Zastrzegł przy tym, że Poradnik powstał na przełomie 2016/2017, nie wszystkie informacje zatem mogą być w pełni aktualne, ale nie wpływa to na jego użytkową funkcję.

Wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przejrzenie materiałów uzupełniających i skierowanie do Andrzeja Lecha (na adres email: andrzej.lech@pifs.org.pl) informacji o swoich preferencjach i oczekiwaniach, jeśli chodzi o uszczegółowienie poszczególnych zagadnień związanych z problematyką ZSK. Na tej podstawie zaplanowany zostanie cykl tematyczny dla zainteresowanych członków, którego forma zależeć będzie od poziomu zainteresowania (np. warsztaty, webinaria, itp.).  

Użyteczne linki:

Prezentacja z warsztatu- www.pifs.org.pl/pliki/XVIIWarsztatyPIFS/ZSK_IBEprezentacja.pdf

Poradnik – Firmy sektora usług rozwojowych w ZSK do pobrania ze strony www.synergia.pifs.org.pl

Projekt Sektorowej Ramy Kwalifikacji Usług Rozwojowych SRK UR – rezultaty http://www.rama.pifs.org.pl/strona/projekt-srk-ur---rezultaty.html

Portal ZSK - www.kwalifikacje.gov.pl

 

 
poleć znajomemu wersja do druku
 
wstecz
Kalendarz
2018
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
trwa ładowanie...
 
 
Newsletter


 
Ankiety/Sondaże
W tym momencie nie ma żadnej aktywnej sondy.