Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
^Problem z przyszłością polega na tym,#że zazwyczaj przychodzi kiedy#nie jesteśmy na nią gotowi.#Tym bardziej ważne jest podejmowanie wysiłku#na rzecz własnego rozwoju i tworzenia zdolności#dostosowania się do nowej sytuacji$
 
 
13.09.2010

W 2010 roku Dni Uczenia się Dorosłych ponownie zawitały do Łodzi. W dniach 11-12 września, Polska Izba Firm Szkoleniowych wspólnie z Akademickim Biurem Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowały konferencję, forum dyskusyjne oraz piknik edukacyjny. To druga odsłona tegorocznej edycji kampanii społecznej Dni Uczenia się Dorosłych.

Bożena Ziemniewicz, Pełnomocnik Regionalny Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w regionie łódzkim dołożyła wszelkich starań aby kolejna edycja Dni... w Łodzi nie odbiegała jakością dyskusji i frekwencją od kampanii z 2009 roku. Zarówno wystąpienia zaproszonych gości jak i dyskusja w trakcie debaty koncentrowały się na motywacjach osób dorosłych - uczestników edukacji ustawicznej. Mimo różnych punktów wyjścia prelegentów, w wypowiedziach dominowała troska o stan polskiej edukacji, i to zarówno tej formalnej jak i nieformalnej.

Forum dyskusyjne poświęcone było koncepcji uczenia się przez całe życie, doświadczeń europejskich, polskich i w regionie łódzkim. W dyskusji wzięli udział  Elżbieta Królikowska-Kińska, radna Rady Miejskiej w Łodzi, Tadeusz Rosa z Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN, prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej, prof. dr hab. Joanna Jabłkowska, prorektor ds. programów i jakości kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego, poseł Hanna Zdanowska, Jakub Wojnarowski z Zespołu Doradców Premiera, Wojciech Wróblewski z Departamentu Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz Bożena Ziemniewicz, Pełnomocnik Regionalny Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Tradycyjnie, w trakcie pikniku edukacyjnego (12 września) oraz dzień wcześniej, na terenie łódzkiej Manufaktury, zbieralśmy podpisy pod Deklaracją Społeczeństwa Wiedzy. Rozdaliśmy kilkaset kubków  i naklejek "Uczę się przez całe życie", przeprowadziliśmy wiele rozmów na temat znaczenia uczenia się przez całe życie. Podpisy pod Deklaracją złożyli również uczestnicy konferencji, która odbyła sią 11 września.

Izbę, w piątek 10 września, reprezentowały Renata Kowalska i Jolanta Mejszutowicz, natomiast w sobotę i niedzielę dyrektor Michał Gawryszczak i Piotr Rogalski.

Do końca tygodnia, łodzkie firmy szkoleniowe będą prezentowały próbki szkoleniowe w ramach dni otwartych.

Wydarzenia miały miejsce w dniach 11-12 września 2010 r., w salach i ogrodach Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 1/5 w Łodzi.

więcej na temat Dni Uczenia się Dorosłych

 

 
poleć znajomemu wersja do druku
 
wstecz
Kalendarz
2018
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
trwa ładowanie...
 
 
Newsletter


 
Ankiety/Sondaże
W tym momencie nie ma żadnej aktywnej sondy.