Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
Promujemy nowe myślenie w uczeniu dorosłych:#^Najważniejsze jest to, co osoba powinna wiedzieć,#umieć, rozumieć po danym procesie uczenia.#Program i czas w nim spędzony#ma drugorzędne znaczenie$
 
 
19.03.2009

Serdecznie zapraszamy do udziału w centralnych obchodach Dni Uczenia się Dorosłych w Łodzi. Zaczniemy już 7 maja 2009 r. o godzinie 13.00 debatą „trójstronną” w Urzędzie Marszałkowskim.
 
W debacie wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, zaangażowanych w procesy decyzyjne dotyczące kształcenia ustawicznego w naszym regionie, w szczególności: Marszałek Województwa Łódzkiego - Włodzimierz Fisiak, Dyrektor Departamentu ds. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Urzędzie Marszałkowskim - Bartosz Rzętkiewicz, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy - Robert Jakubowski, Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia - prof. dr hab. Elżbieta Kryńska, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi – radna Elżbieta Królikowska-Kińska.  Będą również przedstawiciele przedsiębiorców: Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Marek Cieślak, sekretarz Business Centre Club w Łodzi - Zbigniew Wierucki oraz przedstawiciele firm członkowskich BCC Przedstawiciel Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej - Michał Haze i rzedstawiciele innych przedsiębiorstw łódzkich, która wyrażą gotowość wniesienia do debaty interesujących treści oraz reprezentanci środowiska firm szkoleniowych, z władzami PIFS na czele.

Mamy nadzieję, że nasza debata zostanie dostrzeżona medialnie i będzie początkiem wydarzeń, których kulminacja nastąpi w całej Polsce w dniach 9-10 maja. Przeprowadziliśmy wstępną rekrutację firm szkoleniowych zainteresowanych pokazaniem atrakcyjnych form szkoleniowych w ramach Ogólnopolskich Dni Uczenia się Dorosłych na rynku łódzkiej Manufaktury. Prosimy o zgłoszenia o charakterze eventowym.
 
Ponadto zaprosiliśmy – i zaproszenie zostało przyjęte – Straż Miejską, Policję i Straż Pożarną, które będą uczyć obrony przed napaścią, obrony przed pogryzieniem przez psa i innych pożytecznych umiejętności (do ustalenia bliżej terminu akcji). Ta część akcji Dni Uczenia się Dorosłych będzie wspierana przez spotkania z osobami, które całym swoim życiem potwierdzają ważność uczenia się. Chcemy takie spotkania-rozmowy na ustawionym podeście organizować co 2 godziny od południa począwszy. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi uczestnikami spotkań, którzy wydają się nam być niezwykle ciekawymi rozmówcami.

Oczekujemy na podjęcie decyzji w sprawie patronatu honorowego udzielonego nam pzrez najważniejsze insytycje życia społeczneog w Polsce. .
 
W regionie łódzkim patronatu honorowego udzielił nam Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Ubiegamy się również o patronat honorowy Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej.
Patronaty medialne, na których pisemne potwierdzenie oczekujemy, otrzymaliśmy od onet.pl, TVP Łódź, Telewizji Toya, dziennika Polska - Dziennik Łódzki a trwają rozmowy z następnymi mediami.
 
Będziemy w samym środku Polski, każdy z Państwa będzie miał do nas naprawdę blisko! Zapraszam do zaprezentowania profesjonalizmu Państwa i wielkich możliwości firm szkoleniowych.W tych kryzysowych czasach pokażmy, że jesteśmy przygotowani do tego, by sprostać oczekiwaniom gospodarki, że mamy odpowiedni potencjał, by być partnerem w ustalaniu zasad dopasowania „tułającego się” kapitału ludzkiego do oczekujących nań przedsiębiorców, zwłaszcza w ramach wykorzystania środków przeznaczonych przez Unię Europejską na doskonalenie kadr i podnoszenie kompetencji pracowników.
 
Zadbajmy o nasz wizerunek, a jednocześnie pokażmy ludziom, że naprawdę warto się uczyć! Kropla drąży skałę – za rok, za dwa zrozumieją, że to nie tylko użyteczne, ale też przyjemne. A przecież wtedy przyjdą do nas…
 
więcej informacji: Bożena Ziemniewicz, Pełnomocnik Regionalny PIFS w regionie łódzkim (kontakt)

 

 
poleć znajomemu wersja do druku
 
wstecz
Kalendarz
2018
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
trwa ładowanie...
 
 
Newsletter


 
Ankiety/Sondaże
W tym momencie nie ma żadnej aktywnej sondy.